Čápi východních Čech

...stránky o našich milých opeřencích

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Jarní migrace čápů bílých - Hula Valley, březen 2014

Email Tisk

 

Pár černých čápů na hnízdě v Maďarsku

Email Tisk PDF

 

Setkání estonských černých čápů - přílet Tiiny 10.4.2012

Email Tisk
 

První setkání čápů bílých na hnízdě v obci Przygodzice

 

Odvážný souboj čápa černého s kunou

Email Tisk

Belgie - Kamera na hnízdě čápa černého v Belgii zachytila večerní pokus kuny o vyplenění hnízda. Pokus šelmy byl nakonec úspěšný, a to i přes usilovnou obranu jednoho z čapů. Kuna to však neměla vůbec jednoduché a ze souboje si odnesla plno šrámů.

 

Začátek hnízdění čápa černého na hnízdě v Belgii

Email Tisk
 

Migrace čápů bílých v Izraeli

Izrael - Každoročně se nad státem Izrael odehrává jedinečné divadlo podzimní migrace čápů bílých. Z celé východní a střední Evropy přilétne do oblasti Blízkého východu desetitisíce čápů, aby tudy protáhli během 14 dnů do zimovišť v Africe.

 

Jak se mají nejenom naši čápi ve Francii?

  Lace du Tample, Francie - Níže na vloženém videu se můžete podívat, jak se včera měli  černí čápi na pravidelné tahové zastávce na Lace du Tample ve Francii. V hejnu 35 ptáků byli 4 značení čápi - jeden dvouletý z Polska s kroužkem 1A81, dva čápi z Belgie s kroužky CC00 a CN84 a náš pětiletý čáp s kroužkem 614J původem z Trutnovska.  V druhé polovině videosnímku je tento náš čáp krásně vidět, jak kráčí s ulovenou rybou. Poznávacím znakem je, že má na levé noze bílý kroužek. Autorem videa je Stéphane GAILLARD z Parc Naturel Régional de la Forêt d'Orient.