Proč se vyplatí elektromotory MS s výkonem 3 kW – 4 kW na menší průmyslové aplikace?

elektromotory

Elektromotory jsou užitečným pomocníkem nejen v průmyslovém prostředí, své využití si nacházejí iv různých dílnách, garážích či domácích aplikacích. Pro tyto účely doporučujeme výběr elektromotoru s nižším výkonem, ale vyššími otáčkami. Velkou výhodou je v tomto směru možnost třífázového napájení. Pro účely pohonů pil, cirkulární, mlýnků a menších průmyslových zařízení jsou ideální volbou třífázové indukční elektromotory, a to hned z několika důvodů.

Pokud máte možnost využívat elektromotor 4kW (s napájením 400 V), můžete si vybrat z třífázových indukčních elektromotorů s různými výkony. Výběr elektromotoru by přitom měl být podmíněn nejen nároky na typ pohonu a parametry, ale i konstrukčním zpracováním. Zejména v případě menších aplikací, kdy prostoru není nazbyt, je důležité věnovat zvýšenou pozornost způsobu montáže a celkovým rozměrům.

Třífázový elektromotor s výkonem 3 kW

Elektromotor 3kw

Z tohoto pohledu jsou elektromotory řady MS ideální volbou, díky hliníkovému rámu se 3 kW elektromotory vyznačují hmotností 22,5 kg a umožňují 5 různých způsobů montáže. Jako příklad uveďme elektromotor 3 kW v dvoupólovým provedení s 2 910 ot./min. Díky svým parametrům jde o vhodný elektromotor například pro cirkulár či pilu. Tento elektromotor si poradí i s maximálním zatížením.

Třífázové elektromotory s výkonem 4 kW

Elektromotory s vyšším výkonem 4 kW je možné připojit do trojúhelníku. Jde o kvalitně zpracovaný elektromotor s hmotností přibližně 30 kg a plně uzavřenou konstrukcí. Vybrat si ho můžete v dvoupólovým provedení s 2 910 ot./min., Případně je také dostupný jako čtyřpólový elektromotor 4 kW s otáčkami na úrovni 1 460 ot./min.

Časti elektromotora

Elektromotory řady MS mají celou řadu nadstandardních prvků, které jsou příslibem dlouholeté bezproblémového provozu. Tyto elektromotory máme navíc vždy skladem a právě nyní jsou dostupné za mimořádně příznivé ceny.


Zdroj: vyboelectric.cz

You Might Also Like